Forum Forum Gry RPG Furlandia Strona Główna Forum Gry RPG Furlandia
Forum gry MMORPG - Furlandia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ustawa o Sądzie Najwyższym

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Gry RPG Furlandia Strona Główna -> Ustawa o Sądzie Najwyższym
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cariand
Administrator



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 2127
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pią 18:32, 28 Wrz 2007    Temat postu: Ustawa o Sądzie Najwyższym

Ustawa o Sądzie Najwyższym:

1. Organy sądownicze

a) Sędziowie.
b) Książęta.
c) Strażnicy.
d) Prawnicy.
e) Ławnicy.

2. Wyjaśnienie pojęć

a) Oskarżyciel: Prawnik, książę lub strażnik którego zadaniem jest spisanie aktu oskarżenia oraz przedstawienia go w sądzie.
b) Pozywający: Osoba wynajmująca Prawnika do celu udowodnienia w sądzie swoich roszczeń.
c) Oskarżony: Osoba pozwana do roszczeń. Ma prawo do adwokata (Prawnika) Który będzie dbał o interesy oskarżonego.
d) Świadek: Osoba powołana przez jedną ze stron do składania zeznań w procesie sądowniczym.
e) Sędzia: Osoba bezstronna i nie podgalająca wpływom z zewnątrz.
f) Ławnik: Ławnicy mają się z założenia nie odzywać, tylko czuwać nad przebiegiem procesu i reagować w uzasadnionych przypadkach gdy sędzia nie zachowuje procedury. Poza tym sędzia może naradzić się u ławnika, gdy ma wątpliwości przy wydawaniu wyroku.

3. Procedura rozprawy

a) Przed rozpoczęciem rozprawy sądowniczej, wyznaczony do tego zadania prawnik, książę lub strażnik musi złożyć w sądzie akt oskarżenia (Imię, nazwisko oraz id poszkodowanego a także przedstawić dowody w sprawie).
- Każdy prawnik, książę lub strażnik ma prawo odmówić złożenia aktu oskarżenia oraz obrony mieszkańca bez podania przyczyny.
- W akcie oskarżenia musi się znajdować również: Imię i nazwisko oskarżonego, paragraf który został złamany jak i dowody winy. W innym przypadku sędzia może zamknąć sprawę, uniewinniając tym samym oskarżonego.
c) Oskarżony ma trzy dni na znalezienie prawnika (który może za usługę domagać się opłaty), który następnie będzie go reprezentował w sądzie. Obrońca ma obowiązek dowodzić niewinności
swojego klienta oraz powołania świadków. W przypadku gdy oskarżony nie znajdzie obrońcy w ciągu trzech dni, Sąd wydaje wyrok skazujący (chyba że procedura nie została zachowana). W przypadkach wyjątkowych, oskarżony może bronić się sam.
d) Głos następnie zostaje udzielony najpierw pozywającemu a następnie pozwanemu bądź jego obrońcy. Świadek zeznaje tylko za pozwoleniem ze strony Sądu bądź prawników prowadzących sprawę.
e) Po wysłuchaniu każdej ze stron sędzia ma dwa dni na wydanie werdyktu, przez ten czas na sali sądowej panuje cisza.
f) Nikt poza sędzią prowadzącym, oskarżycielem, obrońcą, powołanymi świadkami, oskarżonym, władcą i ławnikiem (tylko w uzasadnionych przypadkach podejrzenia złamania procedury) nie może się odezwać. Za złamanie tej zasady grożą wysokie kary (Ustala sędzia prowadzący).
g) Po wysłuchaniu każdej ze stron sędzia ma dwa dni na wydanie werdyktu, przez ten czas na sali sądowej panuje cisza.

Za niedostosowanie się do Zasad grożą wysokie kary! (karę wyznacza sędzia prowadzący! )


4. Procedura rozprawy odwoławczej

a) Odwołać od wyroku może się każdy.
b) Akt odwoławczy powinien zawierać dowody użyte w poprzedniej rozprawie. Za zgodą sędziego mogą być wprowadzone nowe dowody świadczące o niewinności bądź winie.
c) Źle napisany akt odwoławczy nie będzie rozpatrywany.
d) Sędzia ma obowiązek wysłuchać ponownie każdej ze stron.
e) Pozwany ma trzy dni na wynajęcie prawnika. W wyjątkowych sytuacjach może się on bronić samodzielnie. Jednak wymagana jest zgoda sędziego prowadzącego.
f) Rozprawy odwoławczej nie może prowadzić ten sam sędzia, który prowadził rozprawę do której się odwołano.
g) Od wyroku odwoławczego nie można się odwoływać.


5. Zasady Ogólne w procesie

a) Zasada domniemania niewinności - nie można kogoś skazać, gdy nie przedstawi się wiarygodnych dowodów lub zeznań świadków.
b) Nikt nie może być skazany, gdy nie ma paragrafu na jego czyn.
c) Sąd ma prawo wymierzyć dowolną karę (wedle szkodliwości czynu), gdy jej wysokość nie jest opisana w prawie.
d) W przypadku gdy Sąd uznaje karę przewidzianą w prawie za zbyt wysoką, może ją obniżyć, ale nigdy nie podwyższyć.
f) Nikt, poza wyznaczonymi osobami nie ma prawa wstępu na salę sądową.
g) Sędzia może wypowiedzieć się w prowadzonej przez siebie sprawie w którym momencie chce, ma również prawo upominać uczestników, w przypadku niestosownego zachowania upomnieniem lub karą grzywny.
h) W przypadku złamania procedury przez Sąd, Oskarżyciela lub Obrońcę, odpowiednie organy mogą taka osoba ukarać grzywną, lochami i/lub utratą funkcji.
i) Oskarżyciel nie może zostać ukarany w przypadku uniewinnienia oskarżonego, gdy nie złamał żadnej z zasad postępowania.
j) Od każdego wyroku można się odwołać tylko raz, w przypadku gdy istnieje podejrzenie co do nieprawidłowości procedury, lub wyrok jest dla winnego zbyt wysoki. Wyjątkiem są wyroki odwoławcze, od których nie ma możliwości ponownego odwołania.
k) Każdy mieszkaniec ma prawo do adwokata. W przypadku odmowy prawników do prowadzenia sprawy, a sam zainteresowany nie chce się bronić osobiście, sędzia przydziela jednego z prawników który musi zająć się sprawą.
l) Na czas rozprawy, oskarżyciele, oskarżeni i świadkowie tracą korzyści związane z ich rangą w krainie i odpowiadają przed sądem jako zwykli mieszkańcy.

Władca posiada prawo łaski, przy czym nie musi wyjaśniać powodów swojej decyzji.


6. Działania organów władzy

a) Sądy działają na zasadzie mieszkaniec przeciwko mieszkaniec. Resztę wyroków ustalają zgodnie z prawem strażnicy, książęta oraz legislatorzy.
b) Od ich decyzji można się odwołać do sądu. Sąd ma za zadanie bezzwłocznie zbadać sprawę i wydać sprawiedliwy werdykt, od którego nie można się już odwołać.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Gry RPG Furlandia Strona Główna -> Ustawa o Sądzie Najwyższym Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin